Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín: Soutěž o cenu FABLAB začíná

Mezi našimi studenty je skrytých mnoho talentů. Ne všichni mají tu odvahu se projevit, nicméně naší snahou je dát jim příležitost.

Také proto škola vybavila novou digitální učebnu nejmodernějšími technologiemi, aby dala možnost k rozvoji svým studentům. Při této příležitosti byla vyhlášena motivační soutěž pro všechny třídy 1. – 3. ročníků maturitních oborů a 1. a 2. ročníku učňovských oborů. Mezi třídními týmy se bude zápolit v technických dovednostech, kreativitě i originalitě zpracování.

V rámci zadaného témat „mechanismus“ jednotlivá družstva navrhnou, podloží vytvořenou dokumentací a rozpohybují vlastní mechanismus. Pro prezentaci práce natočí krátké video, přičemž celý projekt budou prezentovat před soutěžní porotou.

Ve středu 1. února 2023 proběhla první informační schůzka, na kterou se dostavilo celkem 14 týmů odhodlaných zápolit na bitevním poli, kde se hlavními zbraněmi stanou dobré nápady, precizní zpracování a pohybující se mechanismus.

Soutěžícím přejeme, ať si odnesou nejen nezapomenutelné zážitky z týmové spolupráce, ale i nové zkušenosti, které uplatní i dále.

Proto učit se jde i jinak.

FABLAB pro ZŠ

V digitální dílně jsme vytvořili zázemí pro rozvoj technických dovedností nejen pro naše studenty, ale také pro všechny nadšence z řad žáků základních škol i jejich učitele. Naši instruktoři je v nabízených workshopech seznámí s technickým vybavením dílny, provedou je celým procesem výroby od návrhu až k jeho realizaci, a to velmi zajímavou, přitom jednoduchou formou.

Aktivity vhodné pro žáky 8. – 9. tříd:

  • soustružení
  • kovoobrábění – výroba menšího svěráku
  • 3D modelování – 3D tiskárny i 3D pera
  • měření
  • práce se stavebnicemi Merkur, Lego, Seva – rozhýbání sestav
  • gravírování a řezání různých materiálů na laseru (dřevo, plast)
  • vytvoření fotografií ve fotostudiu a jejich následná úprava
  • transfer fotografií na různé materiály (dřevo, hrneček, tričko)
  • výroba dřevěných puzzle

Kromě nových technických dovedností si žáci odnesou i drobné dárečky vlastní výroby. Díky špičkovému technickému zázemí a pomoci našich instruktorů se jim pootevřou dveře do nového světa, ve kterém využijí moderní technologie a svou kreativitu. Celý výrobní proces od počátečních návrhů až k realizaci projektů je cestou, jak získat náklonnost žáků k technice a inspirovat je k dalšímu objevování.

UČIT SE JDE I JINAK

V případě zájmu o workshop nás můžete kontaktovat:
tel: 606 792 386
email: pavlicek@spsjc.cz