Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín: Soutěž o cenu FABLAB začíná

Mezi našimi studenty je skrytých mnoho talentů. Ne všichni mají tu odvahu se projevit, nicméně naší snahou je dát jim příležitost.

Také proto škola vybavila novou digitální učebnu nejmodernějšími technologiemi, aby dala možnost k rozvoji svým studentům. Při této příležitosti byla vyhlášena motivační soutěž pro všechny třídy 1. – 3. ročníků maturitních oborů a 1. a 2. ročníku učňovských oborů. Mezi třídními týmy se bude zápolit v technických dovednostech, kreativitě i originalitě zpracování.

V rámci zadaného témat „mechanismus“ jednotlivá družstva navrhnou, podloží vytvořenou dokumentací a rozpohybují vlastní mechanismus. Pro prezentaci práce natočí krátké video, přičemž celý projekt budou prezentovat před soutěžní porotou.

Ve středu 1. února 2023 proběhla první informační schůzka, na kterou se dostavilo celkem 14 týmů odhodlaných zápolit na bitevním poli, kde se hlavními zbraněmi stanou dobré nápady, precizní zpracování a pohybující se mechanismus.

Soutěžícím přejeme, ať si odnesou nejen nezapomenutelné zážitky z týmové spolupráce, ale i nové zkušenosti, které uplatní i dále.

Proto učit se jde i jinak.

Co je vlastně FABLAB?

Fab lab, z anglického Fabrication Laboratory


V překladu znamená výrobní laboratoř, v našem provedení sdílenou digitální dílnu určenou jednotlivcům k výrobě počítačově navrhovaných produktů, projektů a uměleckých děl. Je vybavena celou řadou počítačem řízených výrobních strojů, jako je laserová řezačka, CNC frézka, řezací plotter či 3D tiskárny.

FabLab je silně spojována s filozofií DIY („Udělej si sám“), open-source hardwarem a svobodným a otevřeným softwarem.

V současné době aspirujeme na přijetí do sdružení FabLab.

Kontakt
kde nás najdete

VOŠ A SPŠ, JIČÍN

Pod Koželuhy 100

506 01 Jičín

Zavolejte nám

+420 732 28 14 15

E-mail

FABLAB@SPSJC.CZ

máte dotaz? napište nám.